Hůrka 1798

Pardubice - Dubina

GPS souřadnice

Loc: 50°2'49.451"N

15°48'31.843"E

 

Kontakt:

 

servis:

tel.:800 400 466

tel.: 46 46 45 153

 

 

HOT-LINE

 

tel.: 737 230 666

24 hodin denně

 

Aktuality
Zajímáte se o nejnovější informace týkající se FIATu a naší společnosti?
Najdete je právě zde.

Aktuality


Fiat Panda na 64. Mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu


Hlavní hvězdou expozice Fiatu na 64. Mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu je nová Panda – model, jenž přinesla evoluce úspěšného městského automobilu, který je už více než 31 let doslova synonymem funkčního designu, prostornosti, spolehlivosti a pohodlí.

Panda je ale ještě mnohem víc: je to model se silnou emocionální hodnotou, který si díky jednoduchému, avšak inteligentnímu řešení každodenních potřeb dokázal doposud získat přes 6,5 milionu řidičů. Na palubě Pandy je vše jednodušší. Snadněji se s ní jezdí, parkuje a její velkorysý vnitřní prostor lze snadno přizpůsobit konkrétním potřebám. Fiat Panda nezapadá do žádné konkrétní klasifikace některé z automobilových tříd. Dalo by se říci, že Panda je velmi netradiční automobil, který od svého prvního uvedení na trh neustále překvapuje svým jednoduchým designem. Ve skutečnosti, je to právě ona konstrukční jednoduchost, která umožnila další rozvíjení Pandy, aniž by byla narušena její pravá podstata. Mimochodem, Panda byla prvním automobilem svého segmentu, který získal prestižní titul Car of the Year 2004, byla prvním kompaktem (pod čtyři metry délky) vybaveným vznětovým motorem (1986) a také prvním kompaktem s pohonem všech kol (1983).
Ačkoliv si třetí generace Pandy zachovává základní charakteristiku svých předchůdkyň, v mnoha ohledech dospěla. Jde především o komfort, použité technologie, výbavu bezpečnostních prvků a v neposlední řadě vysoce moderní harmonický vzhled. To ovšem neznamená, že by ztratila svou duši a šibalský vzhled.
Nová Panda je navržena tak, aby poskytovala maximální vnitřní prostor na co nejmenší půdorysné ploše. Díky svým minimálním vnějším rozměrům tak nadále zůstává ryzím kompaktním automobilem. Narostla totiž jen o pár centimetrů, které byly nezbytné pro dosažení vysokých standardů bezpečnosti a vyšší úrovně komfortu. Při délce pouhých 365 cm, šířce 164 cm a výšce 155 cm dokáže Panda pohodlně pojmout až pět cestujících a současně disponuje jedním z nejprostornějších zavazadlových prostorů ve své třídě. Modularita vozidla je zlepšena množstvím odkládacích ploch a schránek či širokými možnostmi konfigurace předních a zadních sedadel.
Nabídku pohonných jednotek Pandy rozšiřují dvouválcové motory řady TwinAir - Mezinárodní motor roku 2011 0,9 TwinAir 85 k Turbo a nepřeplňovaný motor 0,9 TwinAir 65 k – oba vybavené systémem Start&Stop, který dočasně vypíná a opět restartuje motor, čímž snižuje spotřebu paliva i produkci emisí CO2. Paletu zážehových motorů doplní i známý agregát 1,2 Fire 69 k. Škálu motorizací uzavírá vznětový přeplňovaný motor 1.3 Multijet II o výkonu 75 k, rovněž se systémem Start&Stop. Motory s duálním palivovým systémem 0,9 Turbo TwinAir 80 k Natural Power (benzín / zemní plyn) a 1,2 EasyPower 69 k (benzín / LPG), které se v nabídce objeví později, jsou důkazem, že Fiat se otázce životního prostředí věnuje naplno. Prostřednictvím výzkumu a vývoje stále přichází s reálnými a dostupnými řešeními.
V harmonii s ekologickými motory je také indikátor řazení (GSI), který nenápadně vyzve řidiče, aby přeřadil na jiný stupeň a efektivněji tak využil výkonu motoru a snížil tím spotřebu paliva.

 

Styl v duchu funkcionality
Nová Panda přijíždí s elegantními hladkými a zaoblenými liniemi jinak velmi pravidelné a prostorově efektivní karoserie. Její příď vyjadřuje velmi silnou osobnost. Mírně konvexní kapota prochází do elegantní horizontální mřížky chladiče, kterou ze stran obklopují nové zaoblené světlomety speciálně vytvořené s ohledem na denní svícení. Restyling je patrný také při pohledu z boku, kde si nelze nepovšimnout několika zásadních charakteristických rysů druhé generace Pandy, například třetího bočního okna, které je ovšem zjemněno v souladu s celkově měkčím tvarem karoserie. Hladké a zaoblené tvary lišty nárazníku a na bocích vzdávají hold první generaci Pandy a současně zdůrazňují „terénní“ vzhled, což podtrhují i výrazné podběhy kol.
Interiér důsledně navazuje na styl exteriéru a svou prostorností, funkčností a pohodlím pro cestující snese srovnání s vozy vyšší kategorie. Flexibilita, která byla vždy silnou stránkou Pandy, je zde reprezentována oddělenými a posuvnými zadními sedadly jako i sklopným opěradlem spolujezdce. Díky tomu nabízí Panda takřka rovnou ložnou plochu a dovoluje využít prakticky celou délku interiéru. Velmi silnou reminescencí první generace Fiatu Panda je přístrojový panel.


Panda pro každého
Panda bude na trh uvedena v provedení s pohonem předních kol (verze 4x4 doplní nabídku později) a čtyřmi motory (0,9 TwinAir Turbo 85 k; atmosférický 0,9 TwinAir 65 k; 1,2 Fire 69 k a 1,3 Multijet II 75 k). K dispozici budou 3 úrovně výbavy, 10 barev karoserie, 4 provedení interiéru, 2 kryty kol nebo 14 resp. 15palcová litá kola. Celkem bude možné vytvořit přes 600 různých kombinací.
Při vývoji nové Pandy byla velká pozornost věnována také bezpečnosti. Základní výbava tak obsahuje 4 airbagy (čelní a okenní), ABS s BAS (Brake Assist System), přední bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači, uchycení dětských sedaček Isofix, opěrky hlav na všech sedadlech či světlomety s funkcí denního svícení.
Nová Panda nabízí řadu prvků, které jsou v dané kategorii zcela exkluzivní: od nového infotelematického systému Blue&Me TomTom LIVE přes velké elektricky ovládané střešní okno po audio soustavu s CD/MP3 přehrávačem či elektrický posilovač řízení Dualdrive s funkcí City.
Nový infotelematický systém Blue&Me TomTom LIVE, který kombinuje výhody informačního systému a integrované přenosné navigace, umožňuje používat mobilní telefony a přehrávače médií, aniž by řidič musel pustit ruku z volantu. Unikátní navigace je vestavěna do přístrojové desky a nabízí informace aktualizované v reálném čase.
Po spuštění prodeje bude v kombinaci s motorem TwinAir k dispozici i automatizovaná převodovka Dualogic a během prvního roku se objeví také inovativní brzdový systém, který dokáže při rychlostech do 30 km/h detekovat překážky na krátkou vzdálenost a automaticky zastavit.
Už základní škála provedení umožňuje vybrat si Pandu, která bude šitá doslova na míru. Výběrem z dlouhého seznamu doplňků Lineaccessori pak bude možné dodat Pandě velmi individualistický a výrazný vzhled a styl.

 

pandanew.jpg

 

« zpět