Hůrka 1798

Pardubice - Dubina

GPS souřadnice

Loc: 50°2'49.451"N

15°48'31.843"E

 

Kontakt:

 

servis:

tel.:800 400 466

tel.: 46 46 45 153

 

 

HOT-LINE

 

tel.: 737 230 666

24 hodin denně

 

Aktuality
Zajímáte se o nejnovější informace týkající se FIATu a naší společnosti?
Najdete je právě zde.

Aktuality


Fiat na 64. Mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu


Fiat se do Frankfurtu vrátil s originální expozicí. Dominuje zde design a technologie a úplné novinky se mísí s osvědčenými modely. Fiat znovu potvrzuje své jedinečné postavení na mezinárodní motoristické scéně.

 

Nespornou hvězdou výstavy je nová Panda, oblíbené městské auto, jemuž je expozice věnována z velké části.Představí se zde celkem v sedmi různých verzích, které by měly vystihnout možnosti této řady, zejména co se týče barev a volitelného příslušenství. Poukázáno je rovněž na logickou evoluci Pandy, jakožto synonyma pro funkční design, ovladatelnost, prostor, spolehlivost a pohodlí, a to již celých 31 let. Legendární předchůdkyně první generace se na tomto místě totiž představila již v roce 1980.

 

Během prvního dne výstavy, který je tradičně určen pro novináře z celého světa, budou odhaleny i další světové novinky, například Fiat Freemont s pohonem všech kol (AWD) či exkluzivní kabriolet Fiat 500C Gucci navržený kreativní ředitelkou Gucci Fridou Giannini ve spolupráci s Centro Style Fiat. Tato dvojice automobilů symbolizuje novou cestu, kterou se Fiat vydal spojením s koncernem Chrysler. Je to cesta plná různorodosti, jednoduchosti i důmyslných řešení, která spojuje dvě velmi vzdálené průmyslové kultury. Na těchto dvou modelech je velmi názorně vidět, jak se mohou i vzdálené protiklady doplňovat a vytvořit působivou směs: malý/velký, estetický/praktický, emocionální/racionální... to jsou Fiat 500 a Fiat Freemont.
Fiat 500 překonal oceán z Evropy do Ameriky a stal se stylovou ikonou a jedním ze symbolů nové průmyslové aliance. Fiat Freemont překonal oceán v opačném směru a díky technologiím a stylu značky Fiat získal právoplatné evropské občanství. Zatímco pětistovka je ztělesněním italské DNA obsahující styl, šarm a důvtip, Fiat Freemont má DNA globální. Narodil se v USA, vyrostl v Itálii a úspěšný je v celé Evropě.
Fiat však veřejnost uvítá i dalšími světovými premiérami. Týkají se Fiatu Punto 2012 a Fiatu TwinAir Qubo Trekking. Všechny zmíněné vozy této automobilky jsou přitom vyslanci značky Air Technologies, která vytváří a kombinuje technologie s malým dopadem na životní prostředí a současně poskytující nezaměnitelný požitek z jízdy. Mezi letošní novinky patří rovněž systém eco:Drive Mobile, který vyhodnocuje jízdní parametry a prostřednictvím Smartphonu dává řidiči zpětnou vazbu o jeho jízdním stylu s ohledem na hospodárnost provozu. Výsledky je možné sdílet přes Facebook nebo Twitter a soutěžit tak s ostatními uživateli. eco:Drive tak není jen nástrojem pro ekologičtější a ekonomičtější jízdu, ale také prostředkem pro zábavu. eco:Drive je dnes jediným systémem, který je schopný nabídnout řidičům reálné údaje o jízdě a tipy na zlepšení jejich jízdního stylu.

 

Fiat Freemont AWD, mezinárodní premiéra
Horkou novinkou je Fiat Freemont s pohonem všech kol. Ačkoliv se zde světu představí vůbec poprvé, v prodeji se na evropských trzích objeví už v říjnu letošního roku. Verze s pohonem všech kol bude kombinována se vznětovým motorem 2.0 Multijet 2 170 k nebo se zážehovým agregátem 3,6 V6 280 k, v obou případech ve spojení se šestistupňovou převodovkou.
Systém pohonu všech kol (AWD) je technicky velmi sofistikovaný, z hlediska používání je však velmi jednoduchý. Srdcem systému je elektronická řídicí jednotka, která na základě dat z mnoha senzorů monitoruje prokluz kol a rozhoduje o přenosu točivého momentu na kola zadní nápravy. Systém zasahuje na povrchu s horší přilnavostí, jako jsou bláto, sníh či led, ovšem důležitou roli hraje i při trakci v zatáčkách na běžných asfaltových komunikacích. Tento elektronický systém rozdělující točivý moment na nápravy pomocí elektronicky ovládané spojky ECC přispívá současně ke snížení spotřeby paliva, neboť pracuje pouze v případě potřeby. Mimo to je ECC flexibilnější, přesnější a levnější než obdobná viskózní spojka či mezinápravový diferenciál Torsen.

 

Fiat Punto 2012, mezinárodní premiéra
Mezinárodní autosalon bude příležitostí také pro odhalení nového Punta 2012, které se v prodeji objeví už začátkem příštího roku. Spolu s estetickými změnami, novými barvami karoserie a čalouněním sedadel se v tomto modelu představí i významný technický prvek, a sice dvouválec TwinAir 85 k - motor, který získal prestižní titul Mezinárodní motor roku 2011. Nové Punto 2012 charakterizují změny na přídi i zádi. V interiéru jde především o nové čalounění sedadel a originální prvky přístrojové desky, které zdůrazňují stylovost a eleganci. Nový styl doplňují i 15palcová kola. Z hlediska technologií jde například o rozšíření o systém Start&Stop s indikátorem řazení nebo motory s duálním palivovým systémem benzin/zemní plyn a benzin/LPG. Kombinace motoru 0,9 TwinAir 85 a 6stupňové převodovky poskytuje vozidlu rovnováhu mezi ekologickým provozem (98 g / km CO2) a potěšením z jízdy (výkon 85 HP při 5500 ot./min a točivý moment 145 Nm při 2000 ot./min). Punto 2012 bude nabízeno ve třech stupních výbavy (Pop, Easy a Lounge).

 

Fiat TwinAir 500, nový paket od Abarthu
Na tři v Evropě prodané pětistovky připadá dnes jedna verze s motorem 0,9 TwinAir. Úspěch tohoto motoru dokládá také celá řada ocenění včetně prestižního titulu Mezinárodní motor roku 2011. Výkon 85 koní zaručuje maximální potěšení za volantem pětistovky při současně velmi nízké spotřebě paliva a nejnižších emisích CO2 na světě u benzinového motoru (92 g / km). Zapomenout nelze ani na velmi uspokojující retro zvuk připomínající první legendární model 500S.
Pro zdůraznění sportovní a dynamické duše TwinAir 500 vytvořil Fiat v úzké spolupráci se značkou Abarth nový paket Abarth Pack. Tento kit bude k dispozici od října tohoto roku. Na vnějším vzhledu se odrážejí prvky soutěžního Fiatu 500 z roku 1970. Na první pohled zaujmou speciální leštěné prvky Antracite, střecha v provedení Piano Black a matně černá 16palcová kola. Nechybí zde nástavce bočních prahů, zadní spoiler, závodní grafika na kapotě či sportovní pedály. Nový Abarth Pack bude nabízen jako volitelná výbava v kombinaci červené barvy Pasodoble a černé Crossover.

 

Fiat Qubo Trekking a nový kit Nitro
Ve Frakfurtu má premiéru také nový Fiat Qubo Trekking, který je charakteristický outdoorovým pojetím exteriéru – leštěné světlomety, nové dvoubarevné zpracování boků v odstínech Black/aluminium a nový ochranný prvek na zadním nárazníku. K těmto prvkům se přidávají kosmetické a funkční doplňky předchozí verze: speciální přední nárazník s ochranným krytem, systém kontroly trakce Traction+, zvýšený podvozek kombinovaný s ochranným krytem motoru, podélné střešní lyžiny či litá kola s pneumatikami 185/65 R15 M + S.
V září se v prodeji objeví také paket Nitro, který byl vyvinut americkou společností stejného jména vyrábějící snowboardy, a který navazuje na studii Fiat Qubo-Nitro představenou na autosalonu v Bologni v roce 2010. Tato řada je určena pro zákazníky, kteří chtějí praktické vozidlo, které jim umožní věnovat se nejrůznějším sportům. Kit Nitro obsahuje mimo jiné střešní box, 15palcová leštěná litá kola, nálepky Nitro či snowboard Nitro Haze.

 

Všechny tyto novinky jsou pouhou ochutnávkou toho, co Fiat představí v nadcházejícím roce. Máme se na co těšit!

 

 

obrsk_3.jpg

 

« zpět